Wsparcie

Przyzwyczajenie się do aparatów słuchowych

Wykonaj poniższe krok, aby jak najszybciej przyzwyczaić się do noszenia nowych aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe nie są jak okulary

Podjęcie decyzji o rehabilitacji słuchu jest bardzo ważnym krokiem, ale pamiętaj, że przed Tobą jeszcze długa droga. W przeciwieństwie do okularów korekcyjnych, korzyści które przyniosą Ci aparaty słuchowe nie zawsze będą natychmiastowe i oczywiste.

Standardowy okres przyzwyczajenia się do aparatów słuchowych oraz uzyskania największych korzyści wynikających z ich użytkowania, może potrwać do czterech miesięcy. Od samego początku zauważysz niewielkie zmiany, na tym etapie bardzo istotna jest cierpliwość. Aparaty słuchowe często muszą być dopasowywane kilka razy w okresie przyzwyczajenia - jest to bardzo istotny proces, dlatego pamiętaj aby skonsultować swoje odczucia i spostrzeżenia.

Pięć kroków do usłyszenia sukcesu

Zapoznaj się ze wskazówkami, które pomogły tysiącom użytkowników aparatów słuchowych, pomyślnie przejść drogę do lepszego słyszenia.

 1. Akceptacja
  Co zaskakujące, pierwszy krok do lepszego słyszenia rozpoczyna się na długo przed zakupem aparatów słuchowych. Jest to proces przyznania się i zaakceptowania ubytku słuchu, który przygotowuje Cię do uzyskania potrzebnej pomocy, zaprzestania ukrywania się lub zaprzeczaniu problemowi. Akceptacja, jest jednym z najważniejszych etapów w drodze do lepszego słyszenia.
  Zobacz często zadawane pytania – Podejrzewam u siebie problem ze słuchem, co mam zrobić?
 2. Determinacja
  Krok drugi polega na dokonaniu osobistego wyboru, że chcesz lepiej słyszeć, ale niezbędne do tego jest pozytywne nastawienie. Sam zakup aparatów słuchowych nie świadczy jeszcze o sukcesie. Aby skutecznie dążyć do lepszego słyszenia, musisz mieć pragnienie i determinacje. Osoby, które podchodzą do zakupu aparatów słuchowych i rehabilitacji z pozytywnym nastawieniem są zdecydowanie bardziej skłonne do osiągnięcia sukcesu.
  Zobacz często zadawane pytania – Jak aparat słuchowy poprawi moją jakość życia?  
  Zobacz często zadawane pytania – Czy aparat słuchowy przywróci mi słuch?
 3. Edukacja
  W dążeniu do lepszego słyszenia bardzo ważna jest edukacja osobista. Im więcej wiesz o ubytku słuchu i sposobach rehabilitacji, tym bardziej aktywnie możesz uczestniczyć w przystosowaniu się do korzystania z aparatów słuchowych. Proces słyszenia jest złożony i wymaga więcej, niż tylko uszu do prawidłowego działania - niezbędna jest współpraca zarówno mózgu, jak i innych zmysłów.
  Zobacz często zadawane pytania – Skąd mam wiedzieć, który aparat słuchowy będzie dla mnie najlepszy?
  Zobacz wyszukiwarkę aparatów słuchowych
 4. Realistyczne oczekiwania
  Czwartą zasadą sukcesu jest wyznaczanie realistycznych oczekiwań. Aparaty słuchowe pomogą Ci słyszeć lepiej, ale nie idealnie. Skoncentruj się na nauce i pamiętaj, że krzywa przystosowania się może trwać od sześciu tygodni do sześciu miesięcy. Na sukces składa się praktyka i zaangażowanie.
  Zobacz często zadawane pytania – Czy istnieje okres przystosowania do noszenia aparatów słuchowych?
 5. Praktyka i cierpliwość

  Wielu specjalistów zaleca słuchanie audiobooków jako sposób na naukę słuchania i zrozumienia.
  Zobacz często zadawane pytania – Czy istnieje okres przystosowania do noszenia aparatów słuchowych?
  Zobacz Użytkowanie i pielęgnacja

Dowiedz się więcej

 • Czego można oczekiwać od aparatów słuchowych

  Nasza bezpłatna broszura zawiera inteligentne kroki i wskazówki dla osób noszących aparaty słuchowe po raz pierwszy.

  Pobierz go
 • Droga do lepszego słyszenia

  Znajdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ubytku słuchu.

  Uzyskaj odpowiedzi
 • Czas, praktyka i doświadczenie

  Pobierz naszą bezpłatną broszurę, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz szybciej słyszeć dzięki nowym aparatom słuchowym.

  Pobierz go

Aparaty słuchowe oraz akcesoria bezprzewodowe do aparatów słuchowych są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Starkey Laboratories Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a producentem tych urządzeń - Starkey Hearing Technologies z siedzibą w Eden Prairie MN, Stany Zjednoczone.