Czy cierpisz na szumy uszne (łac. tinnitus) ?

Brzęczenie, gwizdanie, pisk... ten hałas, który słyszysz nazywamy szumami usznymi.

Tinnitus Fakty

Czym są szumy uszne ?

Tinnitus czyli inaczej szum uszny jest terminem medycznym , dotyczy on sytuacji, w której osoba cierpiąca na tą przypadłość słyszy różnego rodzaju dźwięki, które najczęściej nie mają swojego źródła zewnętrznego (szumy subiektywne) . Szumy uszne mogą mieć postać różnych dięków, mogą być ciągłe, przerywane, łagodne lub ostre.

Objawy i przyczyny szumów usznych
cta-banner-tinnitus-facts
tinnitus-affecting-your-life

Jak szum uszny wpływa na Twoje życie?

Odpowiedz na siedem prostych pytań, aby dowiedzieć się, jaki wpływ na Ciebie i Twoe życie może mieć szum uszny.

Rozpocznij ankietę

Zapewnij sobię ulgę

Mimo że nie ma lekarstwa na subiektywne szumy uszne, możliwa jest skuteczna pomoc (American Tinnitus Association).

Nasze rozwiązania wspierając terapię szumów usznych obejmują dwie opcje rehabilitacji: aparaty słuchowe oraz terapia dźwiękiem (generator szumów). Powyższe metody są metodami sprawdzonymi klinicznie, i w znacznym stopniu przynoszą ulgę osobą cierpiącym z powodu szumów usznych.

Rozwiązania wspierające terapię szumów usznych
tinnitus-no-tinnitus-cure

Opinie

Często zadawane pytania

Szumy uszne to termin medyczny na uczucie słyszenia dźwięku w uszach lub głowie, gdy nie ma jego zewnętrznego źródła. W większości przypadków szum w uszach jest szumem subiektywnym , co oznacza, że tylko osoba, która go doświadcza, może go usłyszeć. Zazwyczaj ludzie opisują dźwięk jako "dzwonienie w uszach", choć inni opisują go jako syczenie, brzęczenie, gwizdy, ryk, a nawet ćwierkanie. Szumy uszne mogą być przerywane lub stałe, z różnym poziomem głośności, od niskiej do głośnej.

Najczęstszą przyczyną są urazy akustyczne powstałe w wyniku ekspozycji na hałas. Dodatkowe przyczyny mogące spowodować szumy uszne to między innymi: urazy głowy, leki ototoksyczne oraz niedosłuch.

Obecnie nie jest znane lekarstwo na szumy uszne. Istnieją jednak sposoby habituowania szumów w uszach, które mogą zapewnić dużą ulgę. ATA zaleca, aby każda osoba cierpiąca z powodu szumów usznych przeprowadziła konsultację z specjalistą w tym zakresie.

Same szumy uszne nie powodują utraty słuchu, jednak z oczywistych powodów mogą utrudniać słyszenie. W wielu przypadkach szumy uszne i ubytek słuchu są diagnozowane razem, ponieważ oba mogą wynikać z uszkodzenia uszu spowodowanego hałasem.

Wzmocnienie aparatów słuchowych może przynieść ulgę osobom doświadczającym szumów w uszach. Dzięki prawidłowemu wzmocnieniu dźwięków otoczenia osoba cierpiąca z powodu szumów usznych, może przestać się na nich koncentrować.

Pierwszym krokiem w uzyskaniu pomocy jest umówienie się na spotkanie z protestycznym słuchu w Twojej okolicy. Możesz również wziąć udział w naszym szybkim, bezpłatnym teście na szumy uszne aby dowiedzieć się więce oraz poznać dostępne rozwiązania pomocne w terapi szumów usznych.

Pobierz bezpłatny przewodnik po szumach usznych

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz cierpi na szumy uszne, pobierz nasz bezpłatny przewodnik, aby poznać fakty dotyczące tej dolegliwości oraz dostępne metody działania.

Pobierz bezpłatny przewodnik

Możesz także:

download-the-tinnitus-brochure
Broszura na temat dostępnej technologii

Pobierz naszą bezpłatną broszurę na temat naszych produktów wyposażonych w rozwiązania dedykowane do terapii szumów usznych.

Pobierz broszurę
tinnitus-video
Więcej opinii dotyczących naszej technologii

Zobacz, co inni cierpiący z powdu szumów usznych mówią o naszych rozwiązaniach dedykowanych temu problemowi.

Zobacz ich historie

i-have-tinnitus-what-should-i-do
Mam szum uszny, co mam zrobić?

Dr Archelle Georgiou oferuje porady dla osób, cierpią z powodu szumów usznych.

Obejrzyj film