Koszty i finansowanie aparatów słuchowych

Mamy odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące cen aparatów słuchowych i pomocy zakupowej.

Ile kosztują aparaty słuchowe?

Jednaś z pierwszych rzeczy, które kupujący aparaty słuchowe chcą wiedzieć, to koszt aparatów słuchowych. Krótka odpowiedź brzmi: "Wszędzie od $500 do $6,000." Właściwa odpowiedź brzmi: "To zależy."

To zależy, ponieważ ludzie mają różne potrzeby słuchowe, nie wszystkie aparaty słuchowe wyglądają, dźwięk lub działają tak samo, a nie wszystkie pochodzą z tego samego poziomu usług i opieki.


Potrzeby i chęć słyszenia każdego z każdego są różne

Jeśli pracujesz i prowadzisz aktywne życie towarzyskie, możesz chcieć i wymagać aparatów słuchowych z dyskretnymi, zaawansowanymi i zautomatyzowanymi funkcjami. Jeśli spędzasz więcej czasu w domu, kontynuując cichą działalność, tańszy poziom technologii z podstawową funkcjonalnością może być odpowiedni dla Ciebie.

Bez względu na twoje specyficzne potrzeby, aparaty słuchowe mogą pomóc poprawić jakość twojego życia, zapewniając, że nie przegapisz ważnych momentów, dzięki czemu będziesz nadal aktywny i aktywny, zapewniając ci bezpieczeństwo i czujność oraz przynosząc radość ze słuchania ulubionych dźwięków, muzyki i ludzi.


Istnieje szereg nie bez powodu

Like wiele rzeczy kupujesz — od telewizorów do telefonów komórkowych do okularów — istnieje "good-better-best" hierarchii, która odnosi się do aparatów słuchowych. Są one dostępne w różnych stylach, z szeroką gamą zaawansowanych funkcji & mdash; co oznacza, że zazwyczaj zapłacisz mniej za aparaty słuchowe, które są duże i podstawowe niż w przypadku aparatów słuchowych, które są dyskretne i aktualne.

Factors, które wpływają na cenę aparatów słuchowych to:

  • Funkcje — Funkcje, które likwidują hałas, modulują głośność, umożliwiają bezpośrednią łączność ze smartfonami i telewizorami lub śledzą i mierzą aktywność fizyczną i psychiczną, znacznie poprawiają wydajność i poprawiają codzienne życie, ale także zwiększają koszty.
  • Usługi profesjonalne & Podobnie jak wiele innych urządzeń medycznych, odpowiedni dobór i montaż aparatu słuchowego wymaga umiejętności wykształconych i wyszkolonych pracowników służby zdrowia. Profesjonalne usługi związane z doborem, montażem, regulacją i ogólną konserwacją aparatów słuchowych są często wliczane do kosztów aparatu słuchowego.

Kupowanie urządzeń dopasowanych i serwisowych przez profesjonalistów będzie kosztować więcej niż te kupione w Internecie lub w sklepie detalicznym, ale będą również lepiej pasować, pracować ciężej, trwać dłużej i przynosić bardziej znaczące korzyści.

Dodatkowe sposoby płacenia za aparaty słuchowe

Większość dostawców aparatów słuchowych oferuje inteligentne opcje finansowania, w których możesz płacić za aparaty słuchowe za pośrednictwem budżetowych miesięcznych rat, ale są inne zasoby, które mogą być dostępne dla Ciebie.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Suczenie pomocy dla dorosłych nie jest wymagane w każdym stanie. Niektóre prywatne zakłady ubezpieczeń zdrowotnych pokrywają koszty badań słuchu, oceny aparatów słuchowych, a nawet częściowego lub pełnego pokrycia aparatu słuchowego. Inne w ogóle nie zapewniają. Sprawdź swój indywidualny zasięg planu, dzwoniąc pod numer telefonu do członków na karcie ubezpieczeniowej.

Elastyczne plany wydatków medycznych

Niektórzy pracodawcy sponsorują elastyczne plany wydatków medycznych, które pozwalają odłożyć część swoich zarobków na podstawie przed opodatkowaniem. Pieniądze mogą być wykorzystane przez cały rok na pokrycie kosztów leczenia nieobjętych przez dostawcę ubezpieczeń. Wykorzystanie przed opodatkowaniem elastycznych wydatków to doskonały sposób na zrównoważenie wydatków na aparat słuchowy.

Plany oszczędnościowe dla zdrowia

Zgodne plany oszczędnościowe są ulgami podatkowymi dla rachunków oszczędnościowych dostępnych dla podatników, którzy są zapisani do planów zdrowotnych o wysokim odliczeniu. Pieniądze wpłacane do planów oszczędności zdrowotnych nie są opodatkowane w momencie złożenia depozytu i kumulują się z roku na rok, z odsetkami, jeśli nie są wydawane. Plany oszczędnościowe mogą być wykorzystywane do zakupów medycznych i związanych z opieką zdrowotną, które nie są objęte ubezpieczeniem, w tym na aparaty słuchowe.

Okręg wyborczy Medicare

Medicare zazwyczaj nie obejmuje rutynowej oceny słuchu ani aparatów słuchowych. Chociaż w niektórych przypadkach egzaminy zamówione przez lekarza i przeprowadzone przez licencjonowanego audiologa mogą być objęte Medicare Część B. Medicare Advantage Plans może mieć zasięg aparatu słuchowego.

Zredecyduj z lekarzem lub protetykiem słuchu, czy Medicare obejmuje badanie diagnostyczne. Wyszukaj swój stan w poszukiwaniu zasięgu Medicare aparatów słuchowych i egzaminów słuchowych.

Medicaid ( Medicaid )

Większość państwowych programów Medicaid pokrywa częściowe lub całkowite koszty aparatów słuchowych. (Medicaid musi pokryć koszty aparatów słuchowych dla dzieci.)

Istnieją różne warunki kwalifikowalności w zależności od programu państwowego, a lekarz lub specjalista słuchu może pomóc ustalić, czy ten zasięg jest dostępny dla Ciebie. Numery telefonów i informacje kontaktowe programu Medicaid w Twoim stanie, odwiedź www.benefits.gov i wybierz "Korzyści według kategorii", a następnie wybierz "Medicaid/Medicare."

Świadczenia dla weteranów

Ujecy weteranów (VA) zapewniają dostęp do usług audiologii i aparatów słuchowych dla wykwalifikowanych weteranów. Aby uzyskać dodatkowe informacje, weterani powinni skontaktować się z placówką służby zdrowia VA w pobliżu ich domów. Znajdź obiekt VA w pobliżu.

Państwowe programy rehabilitacji zawodowej

Jeśli aparaty słuchowe są wymagane do zatrudnienia, państwowe programy rehabilitacji zawodowej mogą zapewnić pomoc finansową w celu ich zakupu. Znajdź swoje lokalne biuro, odwiedzając www.disability.gov/benefits znaleźć programy rehabilitacyjne w swoim kraju.

Programy finansowania kredytowego

Największa licencjonowana specjalistka od słuchu oferuje programy finansowania z szeregiem przystępnych cenowo planów dotyczących aparatów słuchowych i kosztów leczenia ubytku słuchu. Wells Fargo Health Advantage® is Starkey's preferred option.

Organizacje usługowe

Wierodnictwne i serwisowe organizacje mają programy zapewniające pomoc w zakresie aparatów słuchowych. Niektóre z nich mogą obejmować Lions Club, Braterski Zakon Orłów, Moose Lodge, Masonic Lodge lub Shriner's organizations.

Fundacje charytatywne

Niektórzy producenci aparatów słuchowych sponsorują fundacje, które dostarczają aparaty słuchowe osobom z ograniczonymi zasobami finansowymi.

Dalej: Opinie

Często zadawane pytania

Niedrogie modele to po prostu wzmacniacze słuchowe, które sprawią, że wszystko będzie głośniejsze (w tym wszystkie dźwięki otoczenia wokół ciebie). Nie będą one na przykład oddzielać ludzkich głosów od odgłosów tła ani słyszą dźwięków kierunkowych, tak jak zaprojektowane są do tego bardziej wyrafinowane aparaty słuchowe.

Czytaj więcej

Wierzymy, że uzyskujesz najlepsze możliwe wyniki za pomocą aparatów słuchowych, konsultując się osobiście z protetykiem słuchu, więc nie popieramy sprzedawców detalicznych sprzedających przez Internet. Przeczytaj nasze zasady dotyczące sprzedaży internetowej.

Czytaj więcej

Tak. W rzeczywistości to Starkey Hearing Technologies po raz pierwszy wprowadził 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, która jest obecnie standardem branżowym. Ważne jest jednak, aby dać sobie rozsądną szansę na dostosowanie się do aparatu słuchowego, wiedząc, że wygodne korzystanie z niego zajmuje często kilka miesięcy.

Czytaj więcej

Skontaktuj się z Nami 48 22 878 00 37, pomożemy znaleźć Ci specjalistę w wybranej lokalizacj, który zbada Twój słuch i dobierze rozwiazanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Planowanie terminu

Zakup nowych aparatów słuchowych to ważna decyzja, która może znacznie poprawić jakość życia. Bądź przygotowany, gdy zaczynasz swoją podróż do lepszego słyszenia.

Zobacz listę kontrolną zakupu aparatów słuchowych

Dowiedz się więcej

better-hearing-guide
50 korzyści z lepszego słyszenia

Leczenie ubytku słuchu przynosi nieskończone korzyści. W tym bezpłatnym przewodniku wymieniliśmy 50 najlepszych.

Pobierz go
signs-of-hearing-loss
Objawy utraty słuchu

Często brakuje wczesnego ostrzegania o ubytku słuchu. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę.

Obejrzyj film

test your hearing
Sprawdź swój słuch

Zastanawiasz się, czy masz ubytek słuchu? Nasz bezpłatny test słuchu online trwa zaledwie 5 minut.

Spróbuj