Aparaty słuchowe

Jak wybrać
odpowiedni aparat słuchowy?

Który aparat słuchowy będzie dla mnie najlpeszy?

Każdy człowiek jest inny, ma odmienne potrzeby i styl życia. Dlatego znalezienie odpowiedniego aparatu słuchowego nigdy nie będzie procedurą powtarzalną i uniwersalną.

To, jaki aparat słuchowy będzie odpowiedni dla danej osoby, zależy od kilku czynników.

Z jednej strony od budowy ucha oraz rodzaju i stopnia niedosłuchu, z drugiej strony od indywidualnej sytuacji życiowej i zawodowej, a także stylu zycia i środowiska w którym przebywa.

Na podstawie szczegółowego wywiadu można znacznie zawęzić wybór dostępnych modeli. Decydującą rolę przy wyborze aparatu słuchowego często odgrywa również poziom zręczności manualnej, biegłości w obsłudze urządzeń elektronicznych, indywidualne potrzeby użytkownika, ale również możliwości dodatkowych dofinansowań.

Warto odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań:

  • Kiedy najcześciej zauważasz, że masz problem ze słyszeniem różnych dźwięków, rozumieniem mowy?
  • Czy są konretne dźwięki, które trudniej Ci usłyszeć? Zrozumieć?
  • Jak zazwyczaj wygląda Twój dzień? co robisz?
  • Jak często przebywasz w hałaśliwych środowiskach, takich jak: restauracja, centrum handlowe, koncerty, obiekty sportowe?

Wybór funkcji w aparatach słuchowych. Na co zwracać uwagę?

Wszyscy producenci aparatów słuchowych, jak również protetycy słuchu podkreślają, jak ważne przy wyborze aparatów słuchowych jest dopasowanie urządzeń do faktycznego "stylu życia" użytkownika. Odpowiednia analiza stylu życia wskarze najczęstsze i najważniejsze sytuacje, aktywności oraz miejsca, w których użytkownik chce zwiększyć zdolność słyszenia i rozumienia mowy, a tym samym pomoże dostosować potrzeby do konkretnych funkcji aparatu słuchowego.

Aparaty słuchowe oraz akcesoria bezprzewodowe do aparatów słuchowych są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Starkey Laboratories Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a producentem tych urządzeń - Starkey Hearing Technologies z siedzibą w Eden Prairie MN, Stany Zjednoczone.