Aparaty Słuchowe

Czy tanie aparaty słuchowe mogą być dobre?

Czy mogę kupić tani aparat słuchowy w ogólnodostępnym sklepie?

Nie, aparat słuchowy jest wyrobem medycznym dobieranym przez protetyka słuchu w gabinecie audiologicznym, na podstawie wyników przeprowadzonych badań, postawionej diagnozy i wywiadu audiologicznego. Urządzenia, które możesz kupić w sklepach ogólnodostępnych są to wzmacniacze słuchu i nie są one przeznaczone do profesjonalnego i indywidualnego dopasowania do ubytku słuchu.

Wzmacniacze słuchu są dużo tańsze od aparatów słuchowych, dlatego mogą wydawać się atrakcyjną inwestycją - jednakże używając ich, trzeba mieć świadomość, że niedosłuch będzie postępował, a dodatkowe koszty zwiazane z leczeniem mogą okazać się jeszcze większe.

Zadaj sobie następujące pytania, aby sprawdzić, czy wzmacniacz słuchu może być odpowiedni dla Ciebie.


Dowiedz się więcej

 • 50 korzyści z lepszego słyszenia

  Rehabilitacja ubytku słuchu przynosi nieskończone wiele korzyści. W tym bezpłatnym przewodniku wymieniliśmy 50 korzyści dla naszego zdrowia, wynikających z noszenia aparatów słuchowych.

 • Sprawdź swój słuch

  Zastanawiasz się, czy masz ubytek słuchu? Nasz bezpłatny test słuchu online trwa zaledwie 5 minut.

  Spróbuj
 • Zaplanuj wizytę

  Umów się na wizytę z protetykiem słuchu.

  Planowanie

Aparaty słuchowe oraz akcesoria bezprzewodowe do aparatów słuchowych są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Starkey Laboratories Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a producentem tych urządzeń - Starkey Hearing Technologies z siedzibą w Eden Prairie MN, Stany Zjednoczone.