Ubytek słuchu

Jak mogę przekonać ukochaną osobę do wykonania badania słuchu?

Bądź motywatorem do lepszego słyszenia

Trudno jest zachęcić osobę z ubytkiem słuchu, aby sama z siebie poprosiła o pomoc, bez uprzedniego uzyskania potwierdzenia że faktycznie ma problemy ze słuchem.

Oto pięć wskazówek, jak pomóc bliskiej osobie z ubytkiem słuchu.

 1. Zamiast naciskać na bliskie osoby, aby zaczeły działać lub przytłaczać je broszurami i artykułami na temat ubytku słuchu, pozwól im przyjść do Ciebie po pomoc, wtedy kiedy będą na to gotowe. Każdy w końcu dochodzi do punktu, w którym pomoc jest jedyną opcją na lepsze życie. Więc daj im czas, aby pogodziły się z ich ubytkiem słuchu i bądź gotowym do pomocy, w momencie kiedy Cię o to poproszą.
 2. Niech wiedzą, że jesteś dla nich dostępny, aby ich wysłuchać i zachęcaj, aby byli szczerzy w opowiadaniu o trudnościach z którymi mogą się mierzyć na codzień.
 3. Kiedy zauważysz, że próbują obwiniać innych za ich problemy ze słuchem (mówią niewyraźnie, za cicho, pod nosem), grzecznie zasugeruj, że może powinni na wszelki wypadek sprawdzić swój słuch. Jeśli są defensywne nastawieni i definitywnie mówią - nie, odpuść i spróbuj ich przekonać w późniejszym terminie. Bądź cierpliwy i odpowiednio wybieraj chwile na rozmowę.
 4. Jeśli macie wspólnych znajomych, którzy mają ubytek słuchu lub noszą aparaty słuchowe, zaproponuj spotkanie, aby mogli opowiedzieć o własnych doświadczeniach i pokazać na własnym przykładzie jak bardzo aparaty słuchowe zmieniły ich życie na lepsze.
 5. Zachęcaj do wykonania szybkiego, bezbolesnego i bezpłatnego badania słuchu online na stronie internetowej: www. starkey.com.pl.

Dowiedz się więcej

 • Rozmowa z ukochaną osobą o ubytku słuchu

  Często osoby z ubytkiem słuchu są ostatnimi, które to potwierdzają. Dowiedz się, dlaczego ważne jest, aby opowiadać się za lepszym słyszeniem.

 • Czego doświadcza Twoja ukochana osoba?

  Symulator ubytku słuchu pomaga zrozumieć, przez co może przechodzić ukochana osoba.

  Dowiedzieć się
 • Sprawdź swój słuch

  Zastanawiasz się, czy masz ubytek słuchu? Nasz bezpłatny test słuchu online trwa zaledwie 5 minut.

  Spróbuj

Aparaty słuchowe oraz akcesoria bezprzewodowe do aparatów słuchowych są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Starkey Laboratories Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a producentem tych urządzeń - Starkey Hearing Technologies z siedzibą w Eden Prairie MN, Stany Zjednoczone.