Ubytek słuchu

Jak mogę pomóc bliskiej osobie,
która ma ubytek słuchu?

Co mogę zrobić, aby wesprzeć bliską osobę z ubytkiem słuchu?

Ubytek słuchu nie dotyczy tylko osoby, która go faktycznie posiada. Jest to wspólny problem wszystkich osób z najbliższego otoczenia: członków rodziny i przyjaciół. Pomagając osobie dotkniętej utratą słuchu, pomagamy jednocześnie sobie.

Pomóż bliskiemu podjąć decyzję o wizycie u specjalisty i pomóż mu na drodze do lepszego słyszenia. Wiemy, że czasami sama zachęta nie wystarczy. Jeśli bliski stanowczo odrzuca pomysł rehabilitacji, prawdopodobnie nie uda Ci się pokonać jego oporu w pojedynkę. Gdy czujesz, że Twoje starania, aby zaplanować wizytę u protetyka słuchu, są bezowocne, poproś o wsparcie resztę rodziny oraz przyjaciół. Wspólnie możecie zrobić więcej.

5 sposobów na pomoc bliskiej osobie:

 • Rozmawiaj z osobą bliską o Twoich obawach związanych z jej ubytkiem słuchu.
 • Przypominaj o jej ubytku słuchu za każdym razem, gdy jesteś proszony o powtórzenie wypowiedzi lub o głośniejsze mówienie.
 • Namawiaj do konsultacji z protetykiem słuchu w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.
 • Oferuj swoją pomoc i uczestnictwo w konsultacjach z protetykiem słuchu. Bądź empatyczny, wspierający i wyrozumiały.
 • Powiedzieć o korzyściach płynących z rehabilitacji słuchu i podkreśl, że umawiając się na wizytę absolutnie nic nie traci, a może jedynie zyskać, "nowe", lepsze życie.

Dowiedz się więcej

 • Rozmowa z ukochaną osobą o ubytku słuchu

  Często osoby z ubytkiem słuchu są ostatnimi, które to potwierdzają. Dowiedz się, dlaczego ważne jest, aby opowiadać się za lepszym słyszeniem.

 • Sprawdź swój słuch

  Zastanawiasz się, czy masz ubytek słuchu? Nasz bezpłatny test słuchu online trwa zaledwie 5 minut.

  Spróbuj
 • Czego doświadcza Twoja ukochana osoba?

  Symulator ubytku słuchu pomaga zrozumieć, przez co może przechodzić ukochana osoba.

  Dowiedzieć się

Aparaty słuchowe oraz akcesoria bezprzewodowe do aparatów słuchowych są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Starkey Laboratories Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a producentem tych urządzeń - Starkey Hearing Technologies z siedzibą w Eden Prairie MN, Stany Zjednoczone.