Rehabilitacja

Przygotowanie się do wizyty u specjalisty

Przygotuj się do drogi do lepszego słyszenia

Zanim rozpoczniesz drogę do lepszego słyszenia, jest kilka ważnych rzeczy, o których warto pamiętać.

Poszukaj protetyka słuchu jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania. Rehabilitacja ubytku słuchu jest procesem ciągłym i długotrwałym, dlatego ważne jest, aby dojazdy nie sprawiały Ci kłopotu. Zadzwoń do nas: 48 22 878 00 37 w celu uzyskania pomocy.

Niezależnie, czy szukasz podstawowych informacji na temat niedosłuchu, czy chcesz umówić się na wizytę - pamiętaj, żeby zawsze kontaktowac się z licencjonowanym specjalistą. Jeśli nie masz nikogo w swoim otoczeniu, kto może Ci wskazać/polecić odpowiednią osobę, skontaktuj się z nami: 48 22 878 00 37, chętnie udzielimy Ci pomocy.

Czego się spodziewać na pierwszej wizycie u protetyka słuchu?

Wizyta u protetyka słuchu zacznie się od wywiadu. Protetyk słuchu może zapytać Cię o podstawowe kwestie dotyczące stanu Twojego słuchu:

 • Czy kiedykolwiek wykonywałeś badanie słuchu?
 • Czy odczuwasz jakieś dolegliwości ze strony narządu słuchu?
 • Czy przebyłeś jakieś choroby związane z narządem słuchu?
 • W jakich sytuacjach, masz problem ze zrozumieniem mowy?

Następnie specjalista dokona oględzin Twoich uszu oraz wykona niezbędne badania słuchu. Wyniki badania zostaną zaprezentowane za pomocą audiogramu, który dokładnie z Tobą omówi. Jeśli okaże się, że ubytek słuchu który posiadasz, może być rehabilitowany za pomocą aparatów słuchowych protetyk słuchu zaproponuje dostosowane do Twoich preferencji rozwiązania. Może okazać się tak, że niezbędne będzie wykonanie za pomocą specjalnej masy silikonowej odlewu ucha, potrzebnego do wyprodukowania aparatu wewnątrzusznego bądź indywidualnej wkładki do ucha.

Kolejnym krokiem bedzie rozmowa na temat Twojego stylu życia, możesz usłyszeć pytania na temat odwiedzanych przez Ciebie miejsc i środowisk akustycznych w których przebywasz każdego dnia. Te wszystkie informacje są niezbędne do tego, aby ustalić zakres dźwięków i funkcji, które najlepiej dopasują się do Twojego stylu życia. Jeżeli masz taką możliwość, to przyjdź na wizytę z osobą bliską - jej doświadczenia i uwagi mogą być bardzo pomocne

Dowiedz się więcej

 • Pytania, które należy zadać protetowi słuchu

  Zabierz ze sobą tę listę pytań na spotkanie.

  Pobierz PDF
 • Czego możesz się spodziewać po wizycie u Protetyka słuchu

  Ten bezpłatny przewodnik pokaże CI, czego można oczekiwać podczas wizyty w gabinecie protetyki słuchu.

  Pobierz PDF
 • Droga do lepszego słyszenia

  Znajdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ubytku słuchu.

  Uzyskaj odpowiedzi

Aparaty słuchowe oraz akcesoria bezprzewodowe do aparatów słuchowych są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Starkey Laboratories Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a producentem tych urządzeń - Starkey Hearing Technologies z siedzibą w Eden Prairie MN, Stany Zjednoczone.