Ubytek słuchu

Czy istnieją aparaty słuchowe przeznaczone do protezowania jednostronnej głuchoty?

Rozwiązania do jednostronnej głuchoty

Głuchota jednostronna oznacza bardzo znaczny lub całkowity ubytek słuchu tylko w jednym uchu. Drugie ucho słyszy normalnie.

Jak działa system CROS:

Nadajnik systemu CROS, rejestruje dźwięki po stronie ucha niesłyszącego i przesyła je do odbiornika znajdującego się po stronie ucha słyszącego. System ten jest szczególnie pomocny w trudnych sytuacjach akustycznych, znacznie podnosząć zrozumienie mowy i jakość dźwięku.

Jak to działa system BCROS:

Nadajnik systemu BICROS, rejestruje dźwięki po stronie ucha niesłyszącego i przesyła je do aparatu słuchowego znajdującego się po strone ucha z ubytkiem słuchu. W tym przypadku aparat słuchowy pełni funkcję jednocześnie wzmacnia dźwięk dla ucha z niedosłuchem i odbiera dźwięk z nadajnika na drugim uchu. Powyższe rozwiązania dają możliwość słyszenia obustronnego.

Twój protetyk słuchu pomoże Ci określić, które rozwiązanie najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i stylu życia.

Rozpocznij podróż do lepszego słyszenia.

 • Sprawdź swój słuch

  Zastanawiasz się, czy masz ubytek słuchu? Nasz bezpłatny test słuchu online trwa zaledwie 5 minut.

  Spróbuj
 • Dowiedz się więcej o ubytku słuchu

  Poznaj fakty dotyczące przyczyn utraty słuchu, leczenia i innych informacji.

  Zobacz więcej
 • Zaplanuj wizytę

  Umów się na wizytę z protetykiem słuchu.

  Planowanie

Aparaty słuchowe oraz akcesoria bezprzewodowe do aparatów słuchowych są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Starkey Laboratories Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a producentem tych urządzeń - Starkey Hearing Technologies z siedzibą w Eden Prairie MN, Stany Zjednoczone.