Rehabilitacja ubytku słuchu

Jak działają
aparaty słuchowe?

W jaki sposób aparaty słuchowe mogą poprawić mój słuch?

Aparat słuchowy

Najprościej mówiąc, aparat słuchowy jest to miniaturowe urządzenie, którego celem jest poprawa jakości słyszenia i rozumienia mowy u osób z wadą słuchu. Istnieje wiele modeli aparatów słuchowych, ale są pewne stałe i niezmienne komponenty:

  1. Mikrofon
  2. Wzmacniacz
  3. Słuchawka
  4. Bateria/Akumulator

Mikrofony i słuchawki są przetwornikami, co oznacza że przekształają dźwięk z postaci akustycznej w elektryczną i na odwrót. Mikrofon odbiera dźwięk w postaci aktustycznej (fala dźwiękowa) i przekształca go w sygnał elektryczny. Rolą wzmacniacza, jest odpowiednie wzmocnienie sygnału (dostosowane do kokretnej wady słuchu) oraz wykonanie szeregu dodatkowych zmian mających na celu zwiększenie zrozumienia mowy oraz poprawę jakości przetwarzanego dźwięku. Słuchawka z kolei ma za zadanie ponownie przekształcić sygnał elektryczny przekazany przez wzmacniacz w postać akustyczną (falę dźwiękową).

Jak działają aparaty słuchowe?

Ktoś mówi cześć

How Do Starkey Hearing Aids Work

Słyszymy cześć

Mikrofon odbiera dźwięk i konwertuje go na sygnał elektryczny/cyfrowy.

Wzmacniacz zwiększa siłę tego sygnału. W bardziej zaawansowanych urządzeniach sygnał jest manipulowany przez zaawansowane przetwarzanie.

Odbiornik/głośnik konwertuje go z powrotem na dźwięk i wysyła do ucha wewnętrznego. Mózg "słyszy" i rozumie dźwięk jako mowę.

Technologia cyfrowa robi różnicę

Cyfrowe przetwarzanie sygnału/dźwięku zrewolucjonizowało aparaty słuchowe, umożliwiając naukowcom i producentom stworzenie inteligentnego oprogramowania i opracowania zaawansowanych algorytmów, które doprowadziły do znaczącego usprawnienia następujących obszarów:

  • Lepsze rozumienie mowy w głośnym otoczeniu
  • Redukcja sprzężeń zwrotnch<
  • Udoskonalona redukcja hałasu mechanicznego, optymalizacja dźwięków cichych, automatyczna redukcja głośnych dźwięków nagłych oraz automatyczna redukcja szumu wiatru.
  • Automatyczny menadźer doświadczeń
  • Łączność bezprzewodowa

Dowiedz się więcej

6-steps-to-better-hearing
Pięć kroków do lepszego słyszenia

Nasz bezpłatny przewodnik przeprowadzi Cię przez to, co powinieneś zrobić, jeśli masz ubytek słuchu.

Pobierz go
test your hearing
Sprawdź swój słuch

Zastanawiasz się, czy masz ubytek słuchu? Nasz bezpłatny test słuchu online trwa zaledwie 5 minut.

Spróbuj
hearing doctor appointment
Zaplanuj wizytę

Umów się na wizytę z protetykiem słuchu.

Planowanie