Brandon Sawalich

Brandon Sawalich

Prezes i CEO

Nazwany Prezesem Starkey w 2017 roku i Dyrektorem Generalnym w 2020 roku, Brandon Sawalich kieruje globalnym zespołem ponad 5000 pracowników, z placówkami w ponad 29 krajach. Kieruje strategicznym kierunkiem Starkey i ściśle współpracuje z Zespołem Wykonawczym oraz innymi liderami w całej organizacji, aby wspierać wartości i cele firmy.

Jako Prezes i Dyrektor Generalny, Brandon Sawalich koncentruje się na przyszłościowym przywództwie i jest zaangażowany w ciągłe wprowadzanie innowacji w nauce, projektowaniu i produkcji technologii aparatów słuchowych, jednocześnie zapewniając konsumentom produkty najwyższej jakości w przystępnych cenach.

Pod kierownictwem Brandona, firma Starkey wprowadziła zintegrowane czujniki, sztuczną inteligencję oraz technologię zdrowotną wellness do naszych produktów wspomagających słyszenie, a on sam nadal poszukuje możliwości wprowadzenia na rynek najnowocześniejszych produktów i rozwiązań.

Brandon Sawalich rozpoczął swoją karierę w Laboratorium napraw i wkładek dousznych Starkey's All Make w 1994 roku. Przez ponad dwie dekady Brandon pracował, ucząc się pilnie wielu aspektów działalności firmy, a zanim został Prezesem i Dyrektorem Generalnym, pomagał rozwijać, kształtować i kierować działem sprzedaży. Przed objęciem stanowiska prezesa, Brandon Sawalich pełnił funkcję starszego wiceprezesa firmy Starkey w latach 2005 - 2017.

W trakcie swojej długiej kariery Brandon zrozumiał, że spersonalizowana obsługa klienta, indywidualne dopasowanie, profesjonalna obsługa oraz najnowocześniejsza technologia muszą się płynnie łączyć, aby zaspokoić oczekiwania każdego klienta. Indywidulane i unikalne podejście do obsługi klienta sprawiło, że Brandon Sawalich został uznany za "Wykonawcę Roku" w kategorii „Doskonałość Obsługi Klienta”, przyznawaną corocznie przez Business Intelligence Group.

Brandon wierzy, że ubytek słuchu jest istotną kwestią medyczną i jest zaangażowany w poprawę życia ludzi poprzez poprawę słyszenia. Według Światowej Organizacji Zdrowia co najmniej pięć procent światowej populacji cierpi z powodu ubytku słuchu, który, jeśli nie jest rehabilitowany, w konsekwencji może doprowadzić do izolacji społecznej, depresji i demencji. Brandon jest wolontariuszem w Starkey Hearing Foundation, gdzie dostarcza darmowe aparaty słuchowe osobom potrzebującym. Ponadto współpracuje z Międzynarodową fundacją na rzecz osób niedosłyszących Hearing Industries Association, aby propagować używanie aparatów słuchowych na świecie.

W 2017 roku Brandon Sawalich został wybrany na przewodniczącego Hearing Industries Association stowarzyszenia, które współpracuje z reprezentantami rządu by zwiększyć dostępności i przystępności aparatów słuchowych, biorąc pod uwagę ogólne znaczenie narządu słuchu w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka.

W 2019 roku został mianowany do Executive Advisory Council George W. Bush Presidential Center, który pomaga wspierać strategiczny kierunek Bush Center, aby rozwiązać problemy dzisiejszego świata, wywierając wpływ w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

W 2020 roku Brandon Sawalich dołączył do Rady Dyrektorów Medical Alley, gdzie jest zaangażowany w identyfikację nowych możliwości rozwoju organizacji i współpracy, a także w podnoszenie znaczenia zdrowia słuchu i wdrażaniu technologii w opiece zdrowotnej.

Wśród innych zainteresowań i działań Brandona są różne przedsięwzięcia filantropijne i społeczne. Brandon jest oddany sprawie podnoszenia profilu Minnesoty i Twin Cities, zarówno w kraju, jak i za granicą, jako wiodącego ośrodka biznesu, zwłaszcza w sektorze medycznym i technologicznym. Brandon jest również wieloletnim zwolennikiem Olimpiady Specjalne Minnesota i został wybrany do zarządu organizacji w 2014 roku i pełnił tę funkcję do 2015 roku.

Kiedy Brandon Sawalich nie współtworzy światowej klasy aparatów słuchowych, można go znaleźć wspierającego pasje swoich dzieci, cieszącego się aktywnością nad jeziorem lub kibicującego Chicago Cubs.

Naszą specjalnością jest poprawa słyszenia

Sprawdź jak na nowo definiujemy branżę aparatów słuchowych.

Aparaty słuchowe oraz akcesoria bezprzewodowe do aparatów słuchowych są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Starkey Laboratories Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a producentem tych urządzeń - Starkey Hearing Technologies z siedzibą w Eden Prairie MN, Stany Zjednoczone.