Bill Austin 

Bill Austin

Właściciel i Prezes

William F. Austin - lub Bill Austin - jest założycielem, głównym właścicielem i prezesem firmy Starkey.

Od zawsze, marzeniem Billa Austina było pomaganie ludziom, ale jego zamiłowanie do protetyki słuchu narodziło się niespodziewanie. Jako młody chłopak planował zostać lekarzem i aby móc opłacić studia w 1961 roku Bill rozpoczął karierę w branży aparatów słuchowych pomagając w laboratorium wujka przy produkcji wkładek usznych. W krótkim czasie rozwiną swoje umiejętności i zaczął projektować aparaty słuchowe. Swoje powołanie poczuł widząc radość w oczach pacjenta po dopasowaniu aparatów słuchowych, któremu inni protetycy słuchu nie potrafili pomóc. Zaprojektował i własnoręcznie wykonał dla niego aparat słuchowych który pozwolił mu na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Wtedy Bill uświadomił sobie, że dzięki pracy w branży aparatów słuchowych może pomóc większej ilości ludzi, niż będąc lekarzem. Założył własną firmę, która w latach 60-tych serwisowała i naprawiała więcej aparatów słuchowych niż jakikolwiek inny producent na świecie. Tworząc pierwsze rozwiązania wewnątrzuszne, rozszerzyli swoją działalność a w 1970 roku Bill Austin kupił firmę Starkey która wcześniej specjalizowała się w produkcji wkładek usznych.  Pierwszy sklep Billa nadal funkcjonuje w ramach firmy Starkey.

Przez ponad 50 lat dzięki świadomości biznesowej Billa nadany został aktualny profil i kształt firmy Starkey: jedyny amerykański producent aparatów słuchowych działający na arenie międzynarodowej. Dzięki najwyższej jakości produktów i usług oraz innowacjom, Firma Starkey wyróżnia się na tle innych producentów.

W szóstej dekadzie istnienia firmy, Bill osobiście doradza i pomaga osobom z aparatami słuchowymi. Jeśli jest to konieczne Bill pracuje, często siedem dni w tygodniu, aby mieć pewność, że każdy pacjent jest otoczony właściwą opieką i leczeniem. Hojność oraz niesłabnące przekonanie, że słyszenie potrafi zmienić świat doprowadziły do powstania fundacji Starkey Hearing Foundation, która zapewnia aparaty słuchowe najbardziej potrzebującym ludziom na świecie. Każdego roku Bill wraz z żoną Tani, protetykami słuchu, audiologami oraz wolontariuszami odbywają liczne misje na całym świecie. Do tej pory pomagli ludziom w ponad stu krajach na każdym kontynencie poza Antarktydą.

W kontekście narodowym i międzynarodowym, Bill jest aktywnie zaangażowany w pomaganie ludziom w odzyskaniu dobrego słuchu dzięki aparatom słuchowym, bardziej niż ktokolwiek inny w całej historii branży. Bill był świadkiem przywrócenia zdolności słyszenia młodym dzieciom w krajach trzeciego świata. Co więcej, osobiście zajął się doborem aparatów słuchowych firmy Starkey takim osobistościom jak: pięciu amerykańskim prezydentom, dwóm papieżom, Matce Teresie oraz Nelsonie Mandeli a także wielu innym. Bill Austin traktuje każdą osobę z szacunkiem i życzliwością, bez względu na status społeczny czy materialny. Nadrzędnym celem Austina jest zmienianie świata na lepsze i niesienie daru słyszenia każdemu, kto tego potrzebuje - to zobowiązanie, które przyjął na całe życie.

Bill Austin otrzymał wiele wyróżnień za swoją działalność filantropijną, w tym: Nagrodę Horatio Alger, meksykańską nagrodę Aztec Eagle, nagrodę Jeffersona, nagrodę Albert Schweitzer Leadership Award, nagrodę National Caring Award, Humanitarian Award przyznawaną przez Variety International oraz nagrodę AG Bell Lifetime Achievement Award. W 2017 roku Międzynarodowa Federacja na rzecz Pokoju i Zrównoważonego Rozwoju, przy ONZ mianowała Billa Globalnym Ambasadorem Dobrej Woli ds. Zdrowia  Słuchu.

Naszą specjalnością jest poprawa słyszenia

Sprawdź jak na nowo definiujemy branżę aparatów słuchowych.

Aparaty słuchowe oraz akcesoria bezprzewodowe do aparatów słuchowych są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Starkey Laboratories Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a producentem tych urządzeń - Starkey Hearing Technologies z siedzibą w Eden Prairie MN, Stany Zjednoczone.