Bill Austin 

Bill Austin

Właściciel i Prezes

William F. Austin - lub bardziej znany jako Bill Austin - jest zalożycielem, właścicielem i prezesem firmy Starkey.

Aby móc opłacić studia oraz chcąc rozpocząć naukę w szkole medycznej i pracować jako lekarzna misjach, w 1961 roku Bill rozpoczął karierę w branży aparatów słuchowych pomagając w sklepie wujka przy produkcji wkładek. W dość krótkim czasie jego rola uległa zwiększeniu i zaczął projektować aparaty słuchowe. Pewnego dnia Bill pracował niestrudzenie, aby stworzyć aparat dla klienta z głębokim niedosłuchem, dla którego inni protetycy słuchu nie potrafili znaleźć rozwiązania. Bill widząc radość w oczach pacjenta, który mógł znowu dobrze słyszeć, uznał, że jego życiową misją będzie pomaganie obywatelom całego świata słyszeć lepiej. Wtedy Bill uświadomił sobie, że dzięki pracy w branży aparatów słuchowych może pomóc większej ilości ludzi, niż będąc lekarzem misjonarzem i pracować w pojedynkę. Bill założył własną firmę, która w latach 60-tych serwisowała i naprawiała więcej aparatów sluchowych niż jakikolwiek inny producent na świecie. Firma Billa rozszerzała swój zasięg projektując, produkując oraz sprzedając wewnątrzuszne aparaty słuchowe. W 1970 roku Bill Austin kupił za 13000 dolarów firmę Starkey składającą się z trzech pracowników, którzy wytwarzali wkładki uszne dla jego zakładu. Pierwotny sklep Billa nadal funkcjonuje w ramach firmy Starkey.

Przez ponad 50 lat dzięki silnej świadomości biznesowej Billa nadany został aktualny profil i kształt firmy Starkey: jedyny amerykański producent aparatów słuchowych działający na arenie międzynarodowej. Dzięki najwyższej jakości produktów i usług oraz niestannym innowacjom, Firma Starkey wyróżnia się na tle innych konkurencyjnych producentów.

W szóstej dekadzie istnienia firmy, Bill osobiście doradza i pomaga osobom z aparatami słuchowymi. Jeśli jest to konieczne Bill pracuje dniami i nocami, często siedem dni w tygodniu, aby mieć pewność, że każdy pacjent jest otoczony właściwą opieką i leczeniem. Hojność oraz niesłabnące przekonanie, że dar słyszenia potrafi zmienić świat doprowadziły do powstania fundacji Starkey Hearing Foundation, która zapewnia aparaty słuchowe najbardziej potrzebującym ludziom na świecie. Każdego roku Bill wraz z żoną Austin, protetykami słuchu, audiologami oraz wolontariuszami odbywają liczne misje na całym świecie, do tej pory pomagając ludziom w ponad stu krajach na każdym kontynencie poza Antarktydą.

W kontekście narodowym i międzynarodowym, Bill jest aktywnie zaangażowany w pomaganie ludziom w odzyskaniu dobrego słuchu dzięki aparatom słuchowym, bardziej niż ktokolwiek inny w całej historii branży. Bill był świadkiem przywrócenia zdolności słyszenia młodym dzieciom w krajach trzeciego świata. Co więcej, osobiście zajął się doborem aparatów słuchowych firmy Starkey takim osobistościom jak: pięciu amerykańskim prezydentom, dwóm papieżom, Matce Teresie oraz Nelsonie Mandeli a także wielu innym. Bill Austin traktuje każdą osobę z szacunkiem i życzliwością, bez względu na status społeczny czy materialny. Nadrzędnym celem Austina jest zmienianie świata na lepsze i niesienie daru słyszenia każdemu, kto tego potrzebuje - to zobowiązanie, które przyjął na całe życie.

Bill Austin otrzymał wiele wyróżnień za swoją działalność filantropijną, w tym: Nagrodę Horatio Alger, meksykańską nagrodę Aztec Eagle, nagrodę Jeffersona, nagrodę Albert Schweitzer Leadership Award, nagrodę National Caring Award, Humanitarian Award przyznawaną przez Variety International oraz nagrodę AG Bell Lifetime Achievement Award. W 2017 roku Międzynarodowa Federacja na rzecz Pokoju i Zrównoważonego Rozwoju, która jest stowarzyszona z ONZ mianowała Billa Globalnym Ambasadorem Dobrej Woli ds. Zdrowia Ucha i Słuchu.

better-hearing-is-who-we-are
Naszą specjalnością jest słyszenie

Obejrzyj film

starkey-hearing-foundation-in-action
Zobacz Starkey Hearing Foundation w akcji

Obejrzyj film