Achin Bhowmik 

Achin Bhowmik, Ph.D.

Dyrektor ds. technologii i wiceprezes ds. inżynierii

Achintya K. (Achin) Bhowmik, Ph. D., jest Dyrektorem ds. Technologii i Wiceprezesem ds. Inżynierii w firmie Starkey. Odpowiedzialny za strategię technologiczną firmy, badania, rozwój produktów, inżynierię i zarządzanie programami. Koordynuje proces przekształcania aparatów słuchowych w wielofunkcyjne urządzenia wyposażone w zaawansowane technologicznie czujniki i sztuczną inteligencję.

Przed dołączeniem do Starkey, dr Bhowmik pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego Perceptual Computing Grup w Intel Corporation. Odpowiadał tam za badania, rozwój, inżynierię, operacje oraz działalność w zakresie technologii 3D, wizji komputerowej, sztucznej inteligencji, autonomicznych robotów i dronów oraz urządzeń immersyjnych do rzeczywistości wirtualne. Dr Bhowmik jest adiunktem w Stanford University School of Medicine i Wu Tsai Neuroscience Institute. Jest członkiem rady doradczej Instytutu Przywództwa Inżynierskiego im. Fung'a na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, rady doradczej ds. przemysłu Instytutu Inżynierii w Medycynie i Inżynierii Biomedycznej na Uniwersytecie w Minnesocie oraz rady powierniczej Narodowy Instytut Kapitulacji (National Captioning Institute). Dr Bhowmik jest członkiem Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE), członkiem Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji Azji i Pacyfiku (AAIA), członkiem i prezesem Stowarzyszenia na rzecz Ekranów Informacyjnych (SID) oraz członkiem Rady Technologicznej Forbesa. Jest autorem ponad 200 publikacji, w tym dwóch książek, oraz 80 przyznanych patentów.

W uznaniu swojej imponującej pracy dr Bhowmik został uznany w 2022 za lidera w Sektorze Opieki Zdrowotnej przez Magazyn Twin Cities Business, w 2023 roku za najlepszego CTO w dziedzinie technologii opieki zdrowotnej przez Raport o technologii w ochronie zdrowia oraz został zwycięzcą w kategorii Ekscelencja w dziedzinie sztucznej Inteligencji przyznawanej przez Grupę Analityki Biznesowej.

Naszą specjalnością jest poprawa słyszenia

Sprawdź jak na nowo definiujemy branżę aparatów słuchowych.

Aparaty słuchowe oraz akcesoria bezprzewodowe do aparatów słuchowych są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Starkey Laboratories Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a producentem tych urządzeń - Starkey Hearing Technologies z siedzibą w Eden Prairie MN, Stany Zjednoczone.