Style aparatów słuchowych

Wybierz aparat słuchowy odpowiedni do Twoich potrzeb.

Wybierz spośród 6 różnych stylów.

Zauszne aparaty słuchowe (BTE)

Zauszne aparaty słuchowe BTE nosi się za małżowiną uszną. Elektronika oraz słuchawka umieszczone są w obudowie aparatu słuchowego. Przez rożek oraz plastikowy wężyk dźwięk kierowany jest do wkładki usznej, która umieszczona jest w przewodzie słuchowym. Zapewnia ona utrzymanie aparatu słuchowego we właściwej pozycji i przekazuje fale dźwiękowe do błony bębenkowej. Aparaty słuchowe BTE są przeznaczone dla osób z ubytkiem słuchu: od umiarkowanego do ciężkiego.

Dowiedz się więcej

Zauszne aparaty słuchowe ze słuchawką w uchu (RIC)

Zauszne aparaty słuchowe RIC nosi się za małżowiną uszną. Elektronika umieszczona jest w obudowie natomiast słuchawka takiego aparatu znajduje się poza obudową i jest umiejscowiona dokładnie w kanale przewodu słuchowego. Z tego powodu aparaty RIC są zazwyczaj mniejsze, niż BTE. Aparaty słuchowe RIC są przeznaczone dla osób z ubytkiem słuchu: od łagodnego do umiarkowanego .

Dowiedz się więcej 

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe (ITE)

Obudowa wewnątrzusznego aparatu słuchowego jest wykonywana indywidualnie na podstawie wycisku przewodu słuchowego użytkownika. W obudowie znajduje się cała elektronika. Dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom i indywidualnemu kształtowi wewnatrzuszne aparaty słuchowe są odpowiednie dla osób aktywnych, dla których ważne jest nieprzemieszczanie się aparatu słuchowego. Dodatkowo są bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku korzystania z maseczek ochronnych. Wewnątrzuszne (ITE) aparaty słuchowe są odpowiednie do większości rodzajów ubytku słuchu.

Dowiedz się więcej 

Wewnątrzkanałowe aparaty słuchowe (ITC)

Obudowa wewnątrzusznych aparatów słuchowych ITC tak samo jak w przypadku aparatów ITE wykonywana jest indywidualnie na podstawie wycisku przewodu słuchowego użytkownika. W obudowie znajduje się cała elektronika.

Aparaty słuchowe ITC znajdują się w przewodzie (kanale) słuchowym, więc bardzo trudno je zauważyć, widoczna jest jedynie płytka czołowa - która może mieć wiele opcji kolorystycznych. Wewnątrzuszne (ITC) aparaty słuchowe są odpowiednie w przypadku łagodnego lub umiarkowanego ubytku słuchu.

Dowiedz się więcej 

Całkowicie wewnątrzkanałowe aparaty słcuhowe(CIC)

Aparaty słuchowe CIC w zależnosci od anatomii ucha, mogą być umieszczane bardzo głęboko w przewodzie słuchowym i dzięki temu pozostać praktycznie niewidoczne. Większość aparatów słuchowych CIC jest w pełni automatycznych - dzięki czemu użytkownik może się cieszyć czystym i naturalnym dźwiękiem praktycznie bez konieczności regulacji. Aparaty CIC wyjmowane są za pomocą małej żyłki. Aparaty słuchowe CIC są stosowane w przypadku łagodnego lub umiarkowanego ubytku słuchu.

Dowiedz się więcej 

Niewidoczne aparaty słuchowe (IIC)

IIC aparaty słuchowe są najmniejszymi i najbardziej dyskretnymi aparatami słuchowymi. Ten niestandardowy styl umieszczany jest za drugim zakrętem kanału słuchowego, dzięki czemu jest całkowicie niewidoczny*. Mała plastikowa żyłka pozwala usunąć je bezpiecznie z ucha. Ich głębokie umieszczenie w kanale słuchowym oznacza, że nie mogą być one noszone przez wszystkich. Niewidoczne aparaty słuchowe (IIC) mogą być stosowane tylko w przypadku łagodnego lub umiarkowanego ubytku słuchu.

Dowiedz się więcej 

* Indywidualne wyniki mogą się różnić. Wielkość aparatu słuchowego może się różnić w zależności od anatomii ucha.

Aparaty słuchowe oraz akcesoria bezprzewodowe do aparatów słuchowych są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Starkey Laboratories Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a producentem tych urządzeń - Starkey Hearing Technologies z siedzibą w Eden Prairie MN, Stany Zjednoczone.