Słuchowe

Czy dwa aparaty słuchowe są lepsze niż jeden?

Czy potrzebuje dwóch aparatów słuchowych?

Powszechna jest opinia, że ubytek słuchu dotyczy tylko jednego ucha, a prawda jest taka, że w zdecydowanej większości jest to problem obustronny. Z tego względu, specjaliści zazwyczaj rekomendują używanie dwóch aparatów słuchowych.

Bardziej naturalne doświadczenia słuchowe

Spróbuj przejść się z jednym okiem zasłoniętym, a prawdopodobnie zauważysz utratę głębi percepcji i pola widzenia.

Dzieje się tak, ponieważ oczy pracują wspólnie, aby utworzyć jeden obraz i to samo dotyczy uszu. Słyszenie obuuszne pozwala doświadczyć dźwięków z otoczenia pełnych głębi, balansu i właściwego tonu. Dzięki zaawansowanym technologiom, najlepsze aparaty słuchowe są w stanie komunikować się ze sobą . Pozwala to na bardziej naturalne odtworzenie wszystkich dźwięków, które nas otaczają.

Zalety dwóch aparatów słuchowych
Jeden aparat słuchowy nie jest w stanie zapewnić takich samych doznań akustycznych jak dwa. Osoby noszące dwa aparaty słuchowe powinny zauważyć:

 • Lepsze rozumienie mowy - w trakcie konwersacji łatwiej wybrać to źródło dźwięku, na którym chcemy się skupić.
 • Lepszą lokalizację - dzięki korzystaniu z dwóch aparatów słuchowych, łatwiej zlokalizować kierunek, z którego dochodzi dźwięk. Ta funkcja jest niezwykle przydatna w czasie spotkań towarzyskich lub jazdy autem.
 • Łatwiejsze rozróżnianie dźwięków - korzystając z jednego aparatu słuchowego, różne dźwięki i słowa często brzmią identycznie. Dwa aparaty słuchowe pomagają rozróżniać podobne dźwięki.
 • Większy zakres słyszenia - osoba nosząca dwa aparaty słuchowe jest w stanie usłyszeć dźwięki w czterokrotnie większej odległości, niż osoba nosząca tylko jeden aparat.
 • Lepszą jakość dźwięku - podobnie jak głośniki stereo zapewniają wyraźniejsze, bardziej zbalansowane dźwięki, tak samo dwa aparaty słuchowe poprawiają jakość każdego otaczającego nas dźwięku.
 • Zwiększoną satysfakcję – z badań wynika, iż ogólny poziom satysfakcji u osób noszących dwa aparaty słuchowe jest większy, niż wśród osób z jednym aparatem słuchowym.

Dowiedz się więcej

 • Dowiedz się więcej o ubytku słuchu

  Poznaj fakty dotyczące przyczyn utraty słuchu, leczenia i innych informacji.

  Zobacz więcej
 • Sprawdź swój słuch

  Zastanawiasz się, czy masz ubytek słuchu? Nasz bezpłatny test słuchu online trwa zaledwie 5 minut.

  Spróbuj
 • Zaplanuj wizytę

  Umów się na wizytę z protetykiem słuchu.

  Planowanie

Aparaty słuchowe oraz akcesoria bezprzewodowe do aparatów słuchowych są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Starkey Laboratories Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a producentem tych urządzeń - Starkey Hearing Technologies z siedzibą w Eden Prairie MN, Stany Zjednoczone.