Aparaty słuchowe

Rozwiązania dla dzieci

Dzieci odkrywają świat dźwięków

Dzieci każdego dnia uczą się czegoś nowego, odkrywają świat w swój własny magiczny sposób. Pozwólmy im w pełni angażować się w życie zapewniając ku temu odpowiednie warunki.

Jednym z bardzo ważnych czynników warunkujących prawidłowy rozwój dziecka jest prawidłowe słyszenie. Bez zdolności do prawidłowego słyszenia, dziecko nie będzie miało możliwości, aby nauczyć się mowy, a co za tym idzie komunikować się ze światem.

Ubytek słuchu u dzieci

Starkey oferuje produkty przyjazne dzieciom i rozwiązania technologiczne, które pomogą w odpowiedni sposób poradzić sobie z ubytkiem słuchu dziecka. 1

Jeśli u Twojego dziecka zdiagnozowano ubytek słuchu lub zauważyłeś potencjalny problem, ważne jest, aby jak najszybciej zareagować i zwrócić się o pomoc do protetyka słuchu. Badania pokazują, że wczesna interwencja może przyczynić się do znacznej poprawy rozwoju mowy, zwiększenia wyników osiąganych w szkole i zwiększenia umiejętności społecznych.
  • Rozwój mowy– Prawidłowe słyszenie, jest kluczem do rozwoju mowy. Kiedy dzieci doświadczają pełnego, bogatego zakresu dźwięków przez cały dzień lepiej uczą się rozumieć zarówno złożony język, jak i świat wokół nich. Aby nauczyć się mówić, dziecko musi wyraźnie słyszeć zarówno innych jak i siebie. W przypadku dzieci z ubytkiem słuchu, rozwój mowy jest bardzo często opóźniony.
  • Rozwój społeczny – To może wydawać się oczywiste, ale dużo łatwiej nawiązać relacje, przyjaźnie, należeć do różnych grup, kiedy dzieci mają możliwość poprawnego słyszenia i rozumienia współtowarzyszy ich zabaw.
  • Niemowlęta i małe dzieci ( 0-3 lat) – Pierwsze lata życia dziecka to okres bardzo szybkiego rozwoju i zdobywania wielu umiejętności. W tym czasie poznają świat, uczą się chodzić oraz mówić, to właśnie w nauce mowy niezbędna jest zdolność dobrego słyszenia. Dzieci słuchając głosu swoich rodziców, zbierają doświadczenie potrzebne do nauki mówienia, oraz budują więź i poczucie bezpieczeństwa.
  • Dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) – Czas przedszkolny to czas kiedy dzieci zawierają pierwsze "przyjaźnie", relacje z nowo poznanymi rówieśnikami. Jest to bardzo ważny moment, w którym rozwijają się umiejętności społeczne. Ale jest to również czas zabawy oraz przyswajania dużej ilości wiedzy. To moment, w którym dziecko zbiera umiejętności i doświadczenie, potrzebne do przejścia w kolejny etap rozwoju.
  • Dzieci w wieku szkolnym (6+) – Rozpoczęcie nauki w szkole to bardzo ważny etap w życiu dziecka. Pierwsze poważne obowiązki, duża grupa rówieśników. Sprawny zmysł słuchu jest kluczowy dla rozwoju, zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów i zainteresowań. Niewykryty ubytek słuchu na tym etapie będzie miał wpływ na wiele czynności i relacji w wieku szkolnym, ale i na późniejsze etapy życia. Wybierając aparat słuchowy dla dzieci w wieku szkolnym bardzo ważne jest, aby sprawdzić możliwość połączenia go z dodatkowymi urządzeniami bezprzewodowymi i systemami wspomagającymi słyszenie. Dodatkowe akcesoria są szczególnie ważne ponieważ umożliwiają dzieciom słyszenie głosu nauczyciela w hałaśliwej sali lekcyjnej lub podczas zabawy z rówieśnikami.

Aparaty słuchowe Starkey

Technologia zaprojektowana dla najbardziej wymagających użytkowników.

Kontrola sprzężenia zwrotnego

Przełomowy system antysprzężeniowy dostępny w naszych urządzeniach umożliwia dopasowanie aparatów słuchowych dziecku nie ograniczając optymalnego wzmocnienia dźwięku, bez ryzyka wystąpienia nieprzyjemnych gwizdów o wysokiej częstotliwości.

Optymalizacja mowy

Technologia w aparatach słuchowych Starkey umożliwia dziecku lepsze rozumienie mowy w wymagającym środowisku, jak np. szkolna klasa, plac zabaw.

Rozwiązania ładowalne

Dzięki ładowalnym rozwiązaniom, nie musisz się już martwić, że bateria w aparacie słuchowym Twojego dziecka wyczerpie się w najmniej oczekiwanym momencie. Wystarczy umieścić aparaty słuchowe na całą noc w ładowarce, aby dziecko mogło z nich korzystać przez cały nastepny dzień*.

*Wydajność akumulatora litowo-jonowego różni się w zależności od ubytku słuchu, stylu życia i przesyłania strumieniowego.

Łączność bezprzewodowa i aplikacja

Bezprzewodowa komunikacja w aparatach słuchowych umożliwia bezproblemowe połączenie urządzeń z nowoczesnymi smartfonami i tabletami, dzięki czemu rodzice mają dostęp do ustawień i kontroli aparatów za pośrednictwem aplikacji (Thrive Control, Thrive Care). Dodatkowo istnieje możliwość bezprzewodowego strumieniowania muzyki, filmów, czy połączeń telefonicznych bezpośrednio do aparatów słuchowych.

Wytrzymałość

Aparaty słuchowe Starkey pokrytę są specjalną nanopowłoką (Nanoshield) która zaprojektowana została pod kątem bezpieczeństwa* i aktywnego stylu życia dziecka.

* W zależnosci od modelu i stylu, aparaty słuchowe Starkey posiadają certyfikat IP67 lub IP68.


Wkładki uszne dla dzieci

Dla większości dzieci, zwłaszcza młodych, zauszne aparaty słuchowe (BTE/ BTE R) są najbardziej odpowiednim rozwiązaniem. Aby doprowadzić dźwięk z aparatu słuchowego do ucha dziecka niezbędne są wkładki uszne, które dodatkowo odpowiedzialne są za stabilizację i utrzymanie aparatów słuchowych na uchu dziecka. Znacznie zwiększają komfort noszenia oraz komfort słyszenia.

Wkładki dla dzieci mogą być wykonywane w różnych kolorach i wzorach, aby dziecko czuło się pewniej nosząc aparaty słuchowe. Należy pamiętać, że u niemowląt rozmiar ucha zmienia się bardzo szybko w takiej sytuacji, najprawdopodobniej wkładki uszne będą musiały być wymieniane co miesiąc lub co kilka miesięcy. Z wiekiem czas użytkowania wkładki usznej wydłuża się. Starsze dzieci mogą potrzebować wymiany wkładki usznej raz do roku lub rzadziej.

livio-ai-behind-the-ear-hearing-aid

1. Source: Pediatrics®

Aparaty słuchowe oraz akcesoria bezprzewodowe do aparatów słuchowych są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Starkey Laboratories Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a producentem tych urządzeń - Starkey Hearing Technologies z siedzibą w Eden Prairie MN, Stany Zjednoczone.