Aparat słuchowy
Użytkowanie i pielęgnacja

Kontakt ze specjalistą z zakresu słuchu

Dobrze wiedzieć

W tej części omówimy czyszczenie, konserwację i obsługę aparatów słuchowych dzięki czemu droga do lepszego słuchu będzie przebiegać bez niepotrzebnych komplikacji.

Przyzwyczajenie sie do lepszego życia dzięki aparatowi słuchowemu.

Wybór aparatu słuchowego to jedynie początek drogi do lepszego słyszenia. Długość okresu adaptacji aparatu słuchowego zależy od tego, jak często jest on używany. Po pierwszym założeniu i włączeniu urządzenia zauważysz odczuwalny wzrost poziomu hałasu. Ten szum tła prawdopodobnie zawsze był obecny, ale w wyniku ubytku słuchu przestał być zauważalny. Przyzwyczajenie sie do głośniejszego otoczenia może zająć troche czasu. Podobnie jest w przypadku wszystkich nowości, przywyknięcie do odmiennego sposobu życia wymaga czasu i cierpliwości.

Jak przyzwyczaić się do noszenia aparatu:

  • Aby przyzwyczaić się do noszenia aparatu potrzeba samozaparcia i chęci.
  • Dobrze jest poznać swoją chorobę. Dzięki temu można brać czynny udział w dostosowywaniu aparatu do pracy w różnych warunkach otoczenia.
  • Trzeba też zrozumieć, że aparat słuchowy może dać faktyczną poprawę słyszenia i rozumienia, ale technologia nie jest w stanie całkowicie zastąpić normalnego słuchu.
  • Należy zachować cierpliwość. Może minąć nawet sześć tygodni, zanim pacjent uzna dźwięk z aparatu słuchowego za „normalny”.